Chemický peeling

(Omlouvám se, ale momentálně není chemický peeling , viz informace níže v nabídce)

V kosmetickém studiu dále nabízím :   

V kosmetickém studiu dále nabízím : CHEMICKÝ PEELING od společnosti Laboratoires Renophase. Tato francouzská společnost, se zabývá výzkumem a výrobou produktů na bázi ovocných kyselin, především kyseliny glykolové. Inovativní složení produktů je speciálně přizpůsobováno aktuálním potřebám pro lékaře a pracovníky v oblasti dermatologie a kosmetologie. Následně je ověřeno klinickými a dermatologickými studiemi garantujícími opimální bezpečnost a efektivitu.

Chemický peeling je velmi účinná metoda ovlivnění stavu pokožky. Používá se pro zmírnění projevů stárnutí pleti, vyhlazení a vypnutí pleti, pro léčbu akné a pigmentací různého původu. Spočívá v aplikaci ovocných kyselin – nejčastěji kyseliny glykolové na ošetřovanou pokožku. Působením těchto kyselin se odloučí povrchové či hlubší vrstvy kůže. Následuje proces hojení, kdy se odloučené buňky kůže nahrazují novými. Pleť má po zhojení viditelně lepší obnovenou strukturu. Dochází k vyhlazení vrásek. Pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se projevy akné. Technologie Renophase je založena na principu zajištění propustnosti kůže pro účinnou látku. Laboratoře Renophase po dvacetiletém výzkumu vyvinuli síťovanou hmotu – HYDROGEL RETICULÉ. Je to látka, která obsahuje výtažek ze schránek mořských korýšů, chitosan a další přírodní výtažky, jako xanten a pektin. Hydrogel zaručuje svým působením na kůži její propustnost pro účinné látky. Kromě toho se v něm aktivní léčebné látky stabilizují a nedochází k jejich změně působením kyslíku. Hydrogel je pak postupně uvolňuje v hlubších vrstvách kůže. Tato vlastnost hydrogelu umožňuje obohatit recepturu chemických peelingů laboratoří Renophase o další aktivní látky kromě zmíněné kyseliny glykolové. Díky tomu se mohou jednotlivé receptury věnovat konkrétním kožním problémům jako je akné, pigmentace, povadlá, stresovaná pleť, pleť změněná menopauzou, atd. Na bázi Hydrogelu Reticulé pak laboratoře Renophase vyvinuli dvě technologie chemického peelingu: RENOpeel a BIOpeel

V mém kosmetickém studiu používám chemický peeling RENOpeel.

RENOPEEL: Chemický peeling se skládá ze dvou složek, které se postupně aplikují na pleť.

Nejdříve před použitím peelingu pleť očistím Gelem Nettoyant Équilibrant. Je to čistící gel s normalizačním účinkem, který obsahuje 8 % Kyselinu glykolovou. Nanesu krouživými pohyby na navlhčenou pleť a smyji tampony namočenými ve vodě.

1. Hydrogel Reticulé

Nanesení stejnoměrné tenké vrstvy Hydrogelu, která zaručuje svým působením na kůži její propustnost pro účinné látky obsažené v receptuře peelingu. Léčebné látky jsou hydrogelem navíc chráněny před oxidací a postupně uvolňovány v hlubších vrstvách kůže. Doba působení 1-2 minuty. 2. Peeling -komplex kyseliny glykolové

Poté nanesení stejnoměrné vrstvy peelingu. Tato aplikační složka obsahuje kyselinu glykolovou. Kyselina glykolová tvoří aktivní komplex se základní aminokyselinou. Přítomnost komplexu zabraňuje chemické reakci, která vzniká na kůži při kontaktu s volnou kyselinou glykolovou a způsobuje podráždění pokožky podobné popálení. Díky tomu může být peeling aplikován též v letních měsících bez rizika vzniku pigmentových skvrn. Zároveň zůstává zachována exfoliační schopnost kyseliny, tedy schopnost odloučit povrchové vrstvy kůže. Doba působení 8-13 minut podle určení stupně citlivosti pleti. Smyji tampony namočenými ve vodě a osuším pleť ubrouskem. Díky přítomnosti hydrogelu se komplex kyseliny glykolové dostává také do hlubších vrstev kůže, kde způsobuje regeneraci hlubokých buněk. To se navenek projeví celkovým zlepšením vzhledu pleti již bezprostředně po provedeném peeligu. Pleť je hydratovaná, vyhlazená a vypnutější.

Na závěr se na pleť nanáší Créme L:

Krém L – zklidnění a léčba pleti. Protizánětlivý, vysoce antioxidační krém, který zklidňuje, hydratuje a chrání citlivou a podrážděnou pleť. Podporuje přirozený regenerační proces pleti a její rekonvalescenci po vyhlazování vrásek, chemickém peelingu, po použití laseru nebo v období po operačních výkonech.